Port Shenzhen – Chiny

Wiesz już z poprzednich artykułów, jakie są dwa największe porty morskie na świecie. Dziś czas przedstawić port morski, który zajmuje ostatnie miejsce na podium. Trzecie miejsce to oczywiście Chiny i port Shenzhen. Przez port w Shenzhen przebiega 230 międzynarodowych tras kontenerowy i jest to największa liczba tras kontenerowych ze wszystkich portów w Chinach. Import z Shenzhen jest obsługiwany przez największych armatorów morskich na świecie.

Port ten znajduje się w południowej części Chin, w delcie Rzeki Perłowej w prowincji Guangdong. Miasto Shenzhen, którego port jest częścią ma powierzchnię 2050 km kwadratowych i ponad 10 milionów mieszkańców. Miasto Shenzhen składa się z 7 dzielnic a najważniejsze z nich to: Yantian, Luohu, Futian, Nanshan.

Port Shenzhen w liczbach

W pobliżu portu Shenzhen znajduje się inny znany chiński port kontenerowy, czyli Hong Kong. Obiekt ten jest jednym z najszybciej rozwijających się portów na świecie. Co roku obsługuje wiele kontenerów zarówno w imporcie jak i eksporcie. W obrębie portu znajduje się 39 spółek przewozowych. W roku 2014 przeładował 24 mln TEU, w 2013 roku 23,28 mln TEU, w roku 2012 było to 22.94 mln TEU, a w 2011 22,57 mln. Pokazuje to, że w przeciągu 4 lat liczba przeładowanych kontenerów morskich wzrosła prawie o 1,5 mln TEU. Dla porównania największe nabrzeże w Polsce, czyli DCT Gdańsk, w całym 2017 roku przeładował 1,6 mln TEU i był to rekord tego portu.

Import z Shenzhen

Import kontenerów z Shenzhen trwa od 30 do 40 dni. Zależy to od tego czy kontener po drodze jest przeładowywany w innych portach oraz czy płynie w serwisie bezposrednim do Gdańska.

Jeśli interesuje Cię transport morski z Chin lub fracht morski drobnicowy z portu Shenzhen, skontaktuj się z nami ? biuro@mysped.pl

Zapraszamy do współpracy!