Polska jest pierwsza w Unii Europejskiej

Wczoraj, 28.11 na oficjalnej stronie chińskich służb weterynaryjnych (AQSIQ) pojawiła się informacja o otwarciu chińskiego rynku, a więc możliwy będzie znowu eksport mięsa do Chin. Jest to bardzo dobra i długo wyczekiwana informacja i szansa dla polskich producentów.

Kiedy został wprowadzony zakaz eksportu mięsa do Chin

Zakaz importu drobiu do Chin został wprowadzony po pojawieniu się ognisk ptasiej grypy w większości krajów europejskich. Polska od lipca 2017 roku nie jest już na liście krajów zagrożonych ptasią grypą. Dlatego zostały poczynione starania, aby znieść zakaz importu tego mięsa. Dzięki współpracy służb weterynaryjnych obu krajów Polska jest jedynym krajem Unii Europejskiej, który może przywrócić eksport drobiu do Chin. Obecnie pozwolenie takie miało tylko 5 zakładów produkcyjnych w Polsce. Pozwolenia takie otrzymali dopiero po przejściu specjalnej procedury i kontroli służb chińskich.

Polska, jest teraz największym producentem mięsa drobiowego w UE. Mamy nadzieję, że zniesienie zakazu przyczyni się do zwiększenia eksportu i dalszej ekspansji naszych firm na rynku chińskim.

Jeśli Twoja firma chce eksportować swoje towary do Chin lub jakiegokolwiek innego portu na świecie skontaktuj się z nami. Sprawdź nasze ceny.