Eksport do Chin stanieje

Już za kilka dni, tj. od 01.12.2017, cło na niektóre towary importowane do Chin mają zostać obniżone. Wg informacji chińskiego ministerstwa finansów na liście jest 187 produktów, które są przewidziane objęciem tymi zmianami. Są to m.in.: żywność, kosmetyki, leki, środki czystości, ubrania i inne. Przeważnie cło na takie towary wynosi 17,3%, natomiast po zmianach ma zostać obniżone do poziomu 7,7%. Niestety większość pozycji to produkty, które nie są wytwarzane w Polsce, m.in. owoce morza, whisky, owoce egzotyczne. Natomiast na liście znalazły się również takie artykuły jak mleko w proszku dla dzieci czy kosmetyki. W tym obszarze szansą dla naszych eksporterów, aby zwiększyć eksport do Chin na te właśnie produkty.

Cło na importowane towary jest zmniejszane w Chinach od 2015 roku. Krajowi producenci nie są w stanie zaspokoić potrzeb społeczeństwa, które bogacąc się szuka coraz więcej zagranicznych, prestiżowych towarów.

Jeśli interesuje Cię transport morski kontenerowy lub fracht morski drobnicowy, skontaktuj się z nami ? biuro@mysped.pl Zapraszamy do współpracy!