Szybsze połączenie Gdańska z resztą Polski

Drogowy transport kontenerów będzie szybszy i tańszy dzięki rozbudowie drogi S7. Firmy, które otrzymały zaproszenie od GDDKiA, do 24 marca bieżącego roku mogą składać swoje oferty na budowę drogi ekspresowej S7. Dotyczy to 22-kilometrowej część drogi ekspresowej na odcinku Strzegom – Pieńki (mazowieckie). Wyłonienie zwycięzcy przetargu oraz podpisanie umowy na realizację prac zaplanowane jest na drugie półrocze 2017 roku.

Wspomniany odcinek jest jednym z czterech w województwie mazowieckim, które są przygotowywane do przebudowy. Łącznie to 71 km drogi S7 od miejscowości Napierki do Płońska. Rozpoczęcie prac planowane jest na II kwartał 2018 roku, a zakończenie na IV kwartał 2020 roku.

Jak oddanie do użytku kolejnych odcinków drogi ekspresowej S7 wpłynie na transport kontenerów względem autostrady A1?

Dobre wiadomości docierają również do nas w kwestii brakującego odcinka autostrady A1 na odcinku Piotrków Trybunalski – Częstochowa, na który najpóźniej za dwa miesiące GDDKiA ogłosić ma przetargi. Długość trasy ma liczyć 81 km, zatem inwestycja będzie prawdopodobnie podzielona na sześć mniejszych odcinków, tym samym przeprowadzonych zostanie sześć przetargów.

Część środków na autostradę A1 przeznaczyła Unia Europejska z funduszy spójności. Na odcinek między Częstochową a Pyrzowicami otrzymamy 315 mln euro.