Port Shenzhen – Chiny

Wiesz już z poprzednich artykułów, jakie są dwa największe porty morskie na świecie. Dziś czas przedstawić port morski, który zajmuje ostatnie, czyli trzecie, miejsce na podium. Trzecie miejsce to oczywiście tak jak poprzednie dwa – Chiny i port Shenzhen. Przez port w Shenzhen przebiega 230 międzynarodowych tras kontenerowy i jest to największa liczba tras kontenerowych ze wszystkich portów w Chinach. Import z Shenzhen jest obsługiwany przez największych armatorów morskich na świecie.

Port ten znajduje się w południowej części Chin, w delcie Rzeki Perłowej w prowincji Guangdong. Miasto Shenzhen, którego port jest częścią ma powierzchnię 2050 km kwadratowych i ponad 10 milionów mieszkańców. Miasto Shenzhen składa się z 7 dzielnic a najważniejsze z nich to: Yantian, Luohu, Futian, Nanshan.

Port Shenzhen w liczbach

W pobliżu portu Shenzhen znajduje się inny znany chiński port kontenerowy, czyli Hong Kong. Obiekt ten jest jednym z najszybciej rozwijających się portów na świecie. Co roku obsługuje wiele kontenerów zarówno w imporcie jak i eksporcie. W obrębie portu znajduje się 39 spółek przewozowych. W roku 2014 przeładował 24 mln TEU, w 2013 roku 23,28 mln TEU, w roku 2012 było to 22.94 mln TEU, a w 2011 22,57 mln. Pokazuje to, że w przeciągu 4 lat liczba przeładowanych kontenerów morskich wzrosła prawie o 1,5 mln TEU. Dla porównania największe nabrzeże w Polsce, czyli DCT Gdańsk, w całym 2017 roku przeładował 1,6 mln TEU i był to rekord tego portu.

Import z Shenzhen

Import kontenerów z Shenzhen trwa od 30 do 40 dni. Zależy to od tego czy kontener po drodze jest przeładowywany w innych portach oraz czy płynie w serwisie bezpośrednim do Gdańska.

Export do Shenzhen

Przewidywany czas transportu do porty Shenzhen wynosi ok 35-38 dni.

Jeśli interesuje Cię transport morski z Chin lub fracht morski drobnicowy z portu Shenzhen, skontaktuj się z nami – biuro@mysped.pl

Zapraszamy do współpracy!