Eksport do Chin stanieje

Już za kilka dni, tj. od 01.12.2017, eksport do Chin stanie się bardziej kożystny ponieważ cło na niektóre towary importowane do Chin mają zostać obniżone. Wg informacji chińskiego ministerstwa finansów na liście jest 187 produktów, które są przewidziane objęciem tymi zmianami. Są to m.in.: żywność, kosmetyki, leki, środki czystości, ubrania i inne. Do tej pory najczęściej cło na takie własnie towary wynosi 17,3%, natomiast po zmianach ma ono zostać obniżone nawet do poziomu 7,7%.

Eksport do Chin – szansa dla naszych eksporterów.

Niestety większość pozycji, które znalazłay się na tej liście to produkty, które nie są wytwarzane w Polsce, są to m.in. owoce morza, whisky, owoce egzotyczne. Te towary my też niestety musimy importować z innych państw. Na liście, co jest kozystne dla nas, znalazły się również takie artykuły jak mleko w proszku dla dzieci czy kosmetyki. W tym obszarze szansą dla naszych eksporterów, aby zwiększyć eksport do Chin na te właśnie produkty.

Cło na importowane towary jest zmniejszane w Chinach od 2015 roku. Krajowi producenci nie są w stanie zaspokoić potrzeb społeczeństwa, które bogacąc się szuka coraz więcej zagranicznych, prestiżowych towarów.

Eksport do chin najczęściej odbywa się do takich portów jak Shanghai, Ningbo, Hong Kong. Transport morski trwa od 35 do 45 dni. Z nami eksport do Chin przebiegnie szybko i sprawnie.

Jeśli interesuje Cię transport morski kontenerowy lub fracht morski drobnicowy, skontaktuj się z nami biuro@mysped.pl Zapraszamy do współpracy!