Chiński Nowy Rok i inne święta w Chinach w roku 2019

Wszystkich przedsiębiorców współpracujących z chińskimi kontrahentami zachęcamy do sprawdzenie kiedy w 2019 roku rozpoczyna się Chiński Nowy Rok oraz inne święta  w Chinach. Warto mieć te daty uwzględnione również w swoim kalendarzu. Nie zaskoczy Cię jeśli nagle Twoje e-maile pozostaną bez odpowiedzi.

04.02 – 10.02.2019 – Chiński Nowy Rok – Święto wiosny

05.04 – 07.04.2019 – Chińskie Święto Zmarłych – Święto Qingming

30.04 – 01.05.2019 – Święto Pracy

07.06 – 09.06.2019 – Święto Smoczych Łodzi

13.09 – 15.09.2019 – Święto Środka Jesieni

01.10 – 07.10.2019 – Święto Narodowe w Chinach

Chiński Nowy Rok a import z Chin

Najbardziej znanym i rozpowszechnionym świętem jest Chiński Nowy Rok. Choć samo święto trwa tydzień, skutki z nim związane odczuwamy nawet cały miesiąc. Jest to często jedyny czas, kiedy pracownicy fabryk mogą wrócić do domu i spędzić ten czas z rodziną. Liczba osób podróżujących wówczas po kraju jest bardzo wysoka, a sama podróż ze względu na odległość trwa nierzadko nawet kilka dni. Aby pracownicy mogli dotrzeć na czas do domu, fabryki są zamykane na kilka dni przed świętami i otwierane kilka dni po świętach. Tym samym przerwa w produkcji może potrwać nawet miesiąc.

Jak planować transport morski z Chin?

Warto wcześniej przygotować się do tego okresu, przeliczyć ilość towaru w magazynie i ewentualnie zamówić dodatkowe zapasy. Jeśli mamy wystarczającą jego ilość, z zamówieniem warto wstrzymać się i złożyć je dopiero po świętach. Należy pamiętać, że gorący okres przedświąteczny wiąże się ze zwiększoną liczbą transportów. Większość importerów pragnie, aby transport z Chin rozpoczął się przed świętami. Stawki na fracht morski w tym okresie drożeją, istnieje również istotne ryzyko, że nasz kontener zostanie przez armatora przesunięty na kolejny statek. Podsumowując: transport morski z Chin może trwać znacznie dłużej i wiązać się z wyższymi kosztami.

Jeśli interesuje Cię import z Chin i potrzebujesz więcej informacji na ten temat tutaj możesz uzyskać wiele potrzebnych porad. Tutaj możesz sprawdzić kontener morski wymiary  

Skontaktuj się z nami biuro@mysped.pl